Edukacinių filmų katalogas

Žemiau pateikti filmai yra šiuo metu neįtraukti į bendrą filmų repertuarą. Šių  filmų dėka mokiniai supažindinami su įvairiomis kultūrinėmis, gamtos pažinimo, socialinėmis ir kitomis tematikomis. Seansai vyksta mokytojams ir vaikams patogiu metu, kurį galima rezervuoti užpildžius rezervacijos formą. Privatų seansą galima užsisakyti ne mažesnei nei 20-ties mokinių grupei.

Lapių kelionė ledynuose

Prancūzų režisierius Gijomas Maidačevskis (Guillaume Maidatchevsky), prieš penketą metų padovanojęs kvapą gniaužiantį pasakojimą „Elniuko Ailo kelionė per Laplandiją“, sugrįžta su nauja istorija iš neišsemiamų gyvosios gamtos lobynų. Šįkart režisieriaus taikiklyje – jaunų poliarinių lapių porelė.

Ugdymo sritys: pasaulio pažinimas, socialinis ugdymas, biologija, ekologija, klasės valandėlė, bendrosios kompetensijos.

Anonsas

Ema ir juodasis jaguaras

Amazonės džiunglėse kartu su mokslininkais tėvais gyvenanti šešiametė Ema susidraugauja su jaguaro jaunikliu. Brakonieriams sumedžiojus jo mamą, juodas kaip angliukas jaguaras lieka visiškai vienas. Geros širdies mergaitė priglaudžia bejėgį „kačiuką“ ir pavadina jį Houp vardu (angl. viltis). Deja, netrukus brakonieriai tampa atsakingi ir už pačios mergaitės šeimoje įvykstančią tragediją - likęs vienas Emos tėtis nebegali būti džiunglėse ir kartu su dukra sugrįžta į gimtąjį Niujorką.

Ugdymo sritys: pasaulio pažinimas, socialinis ugdymas, klasės valandėlė, bendrosios kompetensijos.

Anonsas

Nutrūktgalviai: Don Kichoto pėdsakais

Nedideliame Ispanijos La Mančos mieste gyvena 11-metis Alfonsas - tikrų tikriausias legendinio Don Kichoto pro-pro-pro-pro-proanūkis.
Dėl savo lakios vaizduotės berniukas daug draugų neturi. Tiksliau, turi tik vieną – kaimynystėje gyvenantį Pančo Pansą (Ištikimojo Don Kichoto ginklanešio Sančo Pansos pro-pro-pro-pro-proanūkis). Tiesa, berniukai priversti savo bičiulystę slėpti, nes jų šeimos tarpusavyje sutaria kaip šuo su kate.

Ugdymo sritys: socialinis ugdymas, klasės valandėlė, bendrosios kompetensijos.

Anonsas

Mūza

Kūrybinės dokumentikos pilnametražis filmas apie garsią Lietuvos pianistę Mūzą Rubackytę – muzikinis menininkės portretas, atskleidžiantis biografinius momentus ir jos svajonių augimą, žlungant totalitariniam režimui. Sėkmės istorija, kai griūna sienos ir išsilaisvina tauta, o ilgus metus suvaržytas talentas prasiveržia į platųjį pasaulį.

Ugdymo sritys: muzika, psichologija, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Viena gyvybė

Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, nebeapsikentusi netvarkos savo vyro darbo kabinete, Greta Vinton liepė jam pagaliau susitvarkyti savo šiukšlyną. Supratęs, kad žmona nejuokauja, Nikolas Vintonas (aktorius Anthony‘is Hopkinsas) ėmėsi darbo. Tarp seniai užmirštų popierių vyras rado prieš 50 metų pradėtą pildyti knygą, kurioje buvo surašyti vaikų vardai...
Čia slepiasi ir prasideda nepaprasta jo žygdarbio istorija.

Ugdymo sritys: istorija, psichologija, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Raganosis Rino

Laukinės gamtos rezervate, pilname pačių egzotiškiausių Afrikos gyvūnų, mažame kaimelyje gyvena Tabo – našlaitis berniukas, kuriam 11 metų, bet jis jau moka vairuoti automobilį, o jo didžiausia svajonė – kada nors tapti geriausiu pasaulyje detektyvu. Dienomis jis su dėde važinėja jo didžiuliu džipu po įdomiausias rezervato vietas ir supažindina atvykusius turistus su laukine gamta, o vakarais su ponia Agata žiūri detektyvinius filmus, tačiau mažame Hlatikulu miestelyje dar niekada nebuvo kokio nors rimto įvykio, kurį būtų galima ištirti.
Ši paini byla – ne tik „kietas riešutėlis“ pradedantiems detektyvams - tai lietuviškai dubliuotas nuostabus filmas visai šeimai apie draugystę, ryžtą, pasitikėjimą vienas kitu, rūpinimąsi gyvūnais ir aplinkos išsaugojimą.

Ugdymo sritys: socialinis ugdymas, klasės valandėlė, bendrosios kompetensijos.

Anonsas

Mėnesinės

Savo žiniomis ir patirtimis apie menstruacijas atvirai ir įdomiai dalijasi medikės, sportininkės, kino žvaigždės, žurnalistės, aktyvistės ir tiesiog moterys. Menstruacijos nuo pradžios iki pabaigos, požiūrio į jas istorija, mokslas, politika ir paslaptys – patraukliai ir šmaikščiai tai išsiaiškinti svarbu ne vien jaunoms, savo ciklą tik pradedančioms moterims.

Ugdymo sritys: biologija, lytinis švietimas, klasės valandėlė, bendrosios kompetensijos.

Anonsas

Vesper

Tai įkvepianti režisierių Kristinos Buožytės ir Bruno Samper mokslinės fantastikos istorija.  „Vesper“ – tai filmas apie ateityje gyvenančią 13-metę, kuri po ekosistemos žlugimo bando išgyventi keistame ir pavojingame pasaulyje. Lietuvoje sukurtas mokslinės fantastikos filmas nuoširdžiai nustebins savo emocionalumu.

Ugdymo sritys: socialinis ugdymas, biologija, psichologija, ekologija, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Baltoji paukštė

Įkvepiantis filmas pagal to paties pavadinimo knygą, kurios autorės R.J.Palacio bestseleris „Stebuklas“ taip pat tapo populiariu kino filmu. Filme vaidina Oskaro laureatė Helen Mirren
bei Gilian Anderson Filmo režisierius Lietuvos žiūrovams žinomas dėl filmų „Gyveno kartą Oto“ bei „Niekados šalies beieškant“. Tai susimąstyti verčianti, įkvepianti ir širdį gerumu pripildanti istorija.

Ugdymo sritys: istorija, etika, gyvenimo įgūdžių lavinimo pamokos, klasės valandėlė

Anonsas

Irklais per Atlantą

Tikras pasakojimas apie Aurimą Valujavičių, pirmąjį lietuvį, kuris niekieno nepadedamas leidosi į vieną didžiausių savo gyvenimo iššūkių - 8500 km kelionę per Atlantą irkline valtimi „Lituanica“, siekiant paminėti 90-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą metines.

Ugdymo sritys: socialinis ugdymas, psichologija, ekologija, bendrosios kompetensijos.

Anonsas

Drugelio širdis

„Drugelio širdis“ jau buvo atrinktas į daugiau nei 20 tarptautinių kino festivalių ir pelnė apdovanojimus Belgijoje bei Prancūzijoje. Filmas pradinių klasių moksleiviams apie draugystę, patyčias. Tai istorija apie ypatingą berniuką Juozapą, kuris slepia didelę paslaptį ir apie draugystę auginančią sparnus!

Ugdymo sritys: etika, psichologija, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Tigro kelionė Himalajuose

Kartu su tigriuku, kurį pavadina Mukčiu, Balmanis leidžiasi į ilgą kelionę, kurioje laukia nuolatinis slapstymasis, nuovargis kopiant į kalnus, šaltis ir daugybė kitų pavojingų nuotykių. Tačiau Balmanis tvirtai pasiryžęs nesustoti prieš jokias kliūtis ir žūtbūt nuvesti Muktį į jo naujuosius saugius namus.

Ugdymo sritys: pasaulio pažinimas, socialinis ugdymas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Lukas

„Koko“ ir „Žaislų istorija“ kūrėjai pristato animaciją visai šeimai „Lukas“. Šis filmas be galo vasariškas, linksmas, nuoširdus ir spalvingas studijos „Pixar“ animacinis nuotykis, kuris dar ir gvildena aktualias socialines temas.

Svarbu! Birželio 14 – liepos 5 dienomis filmo rezervuoti nėra galimybės.

Ugdymo sritys: etika, dorinis ugdymas, meninis ugdymas, pasaulio pažinimas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Gražuolė ir Sebastianas. Naujoji karta

Nuotaikinga juosta visai šeimai apie berniuko ir šuns draugystę.
Sebastianas yra eilinis didmiesčio dešimtmetis: nemėgsta mokyklos, krečia išdaigas, važinėjasi riedlente ir leidžia laiką su draugais. Tad motinos sprendimas vasaros atostogų metu jį „iškišti“ senelei ir tetai, gyvenančioms kalnuose, Sebastianui labai nepatinka. Bet ar kas nors klausia dešimtmečio nuomonės?

Ugdymo sritys:  pasaulio pažinimas, socialinis ugdymas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas

Jaunasis vadas Vinetu

Jaunasis Vinetu negali susitaikyti su mintimi, kad visos genties padėtis tapo sunki - dėl paslaptingai dingusių bizonų gręsia badas. Dvylikametis vyriausiojo vado sūnus laiko save didingu kariu, tačiau jo tėvas mano, kad berniukas dar turi išmokti kontroliuoti savo karštą charakterį ir prisiimti atsakomybę už kitus. Siekdamas įrodyti tėvui, kad šis klysta, Vinetu nieko nelaukęs kartu su paslaptingu nepažįstamuoju leidžiasi į pavojingą, nuotykių kupiną žygį. Istorija pasakoja apie dar jauną Vinetu, kuris kelionės metu sužino, kas yra tikra draugystė, ištikimybė ir drąsa, supranta, ko iš tiesų reikia, kad galėtų tapti savo genties vadu.
Tai įkvepiantis ir pamokantis pasakojimas, leidžiantis pasinerti į nuotykių pilną veiksmo sūkurį.

Ugdymo sritys: dorinis ugdymas, meninis ugdymas, bendrosios kompetencijos.

Anonsas